ОУ „Тодор Каблешков“ – Иновации, добродетели и вдъхновение в действие!

ОУ „Тодор Каблешков“ – Иновации, добродетели и вдъхновение в действие!

 📅 23–25 април 2025 г.

С гордост и ентусиазъм за шеста поредна година посрещнахме партньорски училища от цялата страна в рамките на НП „Иновации в действие – Модул 1“! 🌟
 Гостуващи училища бяха:
 📍 96. СУ „Лев Николаевич Толстой“ – София
 📍 ОУ „Капитан Петър Пармаков“ – с. Градец
 📍 ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Кавракирово

🔹 Темата на срещата – Социално-емоционално учене и иновативни предмети в училище, представена вдъхновяващо от директорката г-жа Алексиева. Участниците се запознаха с предметите aз и другите и Лидерът в мен, които насърчават емоционална интелигентност, емпатия и отговорност у децата.

👩‍🏫 В интерактивна педагогическа работилница на тема Позитивна дисциплина, учители и директори създадоха своя карта на промяната – пътеводител за изграждане на уважителна и смислена училищна среда.

🎈 Най-вълнуващите моменти от програмата:

🌈 Урок във 2.б клас: „Колелото на избора – разрешаване на конфликти“
 С песни, емоции и креативност децата учиха как да се справят с трудни ситуации, да изграждат положителни отношения и да бъдат съпричастни.
 📌 Създадоха Дърво на приятните емоции и използваха „Колелото на възможните решения“ – истински урок по емоционална интелигентност!

🌟 Открит урок в 3.а клас: „Съкровищница за добродетели“
 Учениците търсиха скрити добродетели, разпознаваха ги чрез игри, задачи и съвременни технологии, и създадоха вълшебни проекти като:
 🏡 Дом на любовта | 🌻 Градина на щастието | 🌞 Слънце на щедростта

🎁 Кулминация на събитието
 Учениците поднесоха символи с послания за доброта, а заедно с гостите пуснахме балони в небето с послания за по-светло бъдеще.
 💌 Истинското щастие се крие в проявата на добродетели!

Благодарим на всички участници за вдъхновението, енергията и споделените ценности! 💙